August 25, 2019 09:56
Хроника

Со фалс диплома за средно се вработил како возач

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.А.(38) од Битола осомничен за кривичното дело употреба на исправа со невистинита содржина.

Во септември 2017 година пријавениот, како возач во Клиничката болница – Битола, приложил лажна диплома за завршено средно образование од средно училиште од Скопје, по што бил поставен на работно место референт на возен парк во болницата.

Нови вести

СВР Скопје: Казнети 46 несовесни мотоциклисти

Daniela

Најцрна година на патиштата, за шест месеци 70 загинати

Daniela

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor