October 18, 2021 10:04
Македонија

Со употребата на реториката од Белиот дворец и флоскулите на Мицкоски, Арсовска се потврди како партиски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

На се уште незапочната кампања, наводната независна кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска почна да користи партиска реторика.
Со идентитчни флоскули како на Христијан Мицкоски, на средба во Кисела Вода, Арсовска се потврдува како партиски војник на ВМРО-ДПМНЕ.
Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна.
Што и да прави Мицкоски, како и да ги пакува партиските кандидати, нема да може да ја избегне казната што граѓаните ќе му ја испорачаат, затоа што многу добро знаат што ВМРО-ДПМНЕ 27 години му правеше на главниот град.
На овие локални избори, со ваква понуда на Мицкоски, на секого му е јасно дека Петре Шилегов со својот резултат и сработеното во Скопје е најдобрата понуда за скопјани и сигурен победник на изборите.

Watch Chrono Crusade (Dub) Episode 24

AnimeKisa: ef ~ A Tale of Melodies - Recollections anime episode Full - Raw online free at https://animekisa.in free anime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

WCOStream: ENDRO! anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl

Miarroba: https://miarroba.com/animefreakws