October 26, 2021 01:20
Скопје

Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Рушењето на Галијата изведено согласно сите правни услови е чистење на остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ што зад себе го остави во главниот град по 27 години владеење, се вели во соопштението на владеачката СДСМ.
-Се понервозни се во ВМРО-ДПМНЕ онака како што наближуваат изборите. Знаат дека се се поблиску до нов изборен пораз па затоа секојдневно ги засилуваат лажните вести, конструкциите и празните закани кон градоначалникот Петре Шилегов.
ВМРО-ДПМНЕ го запусти Скопје трошејќи стотици милиони евра на барок, гипс фасади, галии, споменици и палми додека цели населби беа без основни услови за живот.
Денес во Град Скопје се инвестира рамномерно, се следат и реализираат потребите и барањата на граѓаните. Затоа Шилегов и СДСМ се убедливи фаворити и извесни победници на локалните избори.

Watch Medaka Box Abnormal (Dub) Episode 12

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch The [email protected]: 765 Pro to Iu Monogatari animedao Episode Full animedao food wars

AnimeKisa: Iron Man anime episode 11 online free at https://animekisa.in anime

Uid: http://uid.me/animefreakws

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/kissanimemx.225795/#about