June 28, 2022 08:25
Хроника

Со пиштол го застрелал кучето на соседот

Вчера во 08.25 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на ул.„Малешевска“, К.В.(67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост на негов сосед, кое било во неговиот двор.

Според пријавеното, претходно К.В. пријавил дека неговиот сосед ги чува кучињата без надзор.

Полициски службеници излегле на местото и од К.В. бил одземен пиштолот, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија надлежните.

go88 mới go88 ông đồ bot hack go88

Sunwin - Game bài Macau uy tín sunwin 247. club sunwin- game đánh bài online