February 27, 2021 03:58
Балкан

Со огромно мнозинство грчкиот Парламент го изгласа законот за проширување на територијалните води

Со поддршка од сите опозициски партии, со исклучок на Комунистичката, која гласаше „присутна”, грчкиот Парламент го изгласа законот за проширување на територијалните води на 12 милји во Јонското море, јави дописничката на МИА од Атина.

Законот од Министерството за надворешни работи на Грција „Одредување на обемот на морската зона во Јонското море и јонските Острови до `ртот Тенаро на Пелопонез”, го поддржаа 284 од 300 пратеници, ниту еден не гласаше против, додека пак „присутни” гласаа 16 пратеници.

Dr. Stone: Stone Wars Episode 2 at website https://funimationfree.com. See more funimation youtube

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 13 at website https://gogoanime.be. See more my hero academia heroes rising gogoanime