November 16, 2019 03:40
Спорт

Со максимални единаесет победи Бразил го освои Светскиот куп

Репрезентацијата на Бразил, го заврши Светскиот одбојкарски куп со максимални 11 победи. На последниот настап од елитното натпреварување кое оваа година се играше во Јапонија, Бразилците претпладнево ја победија Италија со 3-0, по сетови 25:20, 25:22 и 25:15. За „кариоките” ова е трето злато во престижниот куп.

По Бразил кој заврши на првото место со 32 бода, во горниот дел на табелата се најде Полска со 28 и САД со 27 бода.

Нови вести

Митревски пред дуелот со Севехоф: Нема да се предадеме, ќе излеземе да се бориме за секоја топка

Filip

Алушовски: Да бевме комплетни, ќе бевме големи фаворити против Савехоф

Filip

Македонија тренираше во „Ернст Хапел” стадион пред натпреварот со Австрија

Filip