January 25, 2021 12:10
Хроника

Со лажни 20 евра платил во продавница во Штип па избегал

Вчера во 13.45 часот во СВР Штип, Д.Ј.(53) пријавил дека едно лице платило со фалсификувана банкнота од 20 евра во продавницата во која работел.

Според пријавата, тој ја примил банкнотата, а откако лицето излегло забележал дека е фалсификувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пред неколку дена беа приведени неколку малолетници од Делчево кои се осомничени дека фалсификувале банкноти од 50 евра.

Tian Guan Ci Fu (https://crunchyrollfree.com/m/0npN) Episode 11 at Crunchyroll free iwatobi swim club crunchyroll

Fire Force Season 2 (https://gogoanime.be/m/QYrn) Episode 24 at GoGoAnime gogoanime gintama