September 18, 2021 15:00
Свет

Со досегашното темпо светот ќе биде вакциниран дури кон крајот на 2024 година

Шефот на британската дипломатија, Доминик Раб, предупреди дека со сегашното темпо на вакцинација, светот ќе се вакцинира против Ковид-19 дури до 2024 година.

Министерот ги повика другите земји да и се придружат на Велика Британија во донирањето вакцини за сиромашните нации.

Раб се надева дека земјата ќе биде следена и од други земји, откако Велика Британија почна со дистрибуцијата на првото количество од 100 милиони вакцини што планира да ги отстапи, пишуваат британските медиуми.

-Знаеме дека со сегашното темпо светот ќе се вакцинира дури во 2024 година. Сакаме овој датум да го поместиме до средината на следната година и тоа во голема мера би ја променило ситуацијата во погодените земји, рече британскиот министер за надворешни работи.

Watch Isekai Quartet 2 Episode 12

Watch Macross (Dub) Episode 36

ANIMEFLIX: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online - Refrain (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix blood c

Watch Brave 10 Episode 12

Justpaste: https://justpaste.it/88b8y

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animefreakws