October 26, 2021 03:47
Балкан

Со водени топови, хеликоптери на новите протести во Љубљана против корона-мерките

Неколку илјади демонстранти се собраа денеска во центарот на Љубљана во серијата антивладини протести поттикнати од незадоволството од корона-мерките. Протестот, како што пренесуват медиумите, започнал околу 15 часот, а демонстрантите марширале низ улиците на Љубљана извикувајќи „крадци, крадци“.

Сообраќајот беше блокиран, а полицијата постави блокади, а градот беше опколен со хеликоптери, пренесуваат тамошните медиуми.

Полицијата успеа тивко да ги отстрани луѓето од главниот пат и сега повторно се движи кон центарот на градот. Протестот официјално заврши, но голем број граѓани сè уште се на улица, како и многу полицајци. Деновиве во Љубљана има дури две делегации од Европскиот парламент, па полицијата им посветува посебно внимание на хотелите каде што тие се сместени.

Минатата недела, демонстрантите се обидоа да влезат во близина на хотелот „Интернационал“, каде што беше дел од делегацијата што дојде на самитот на ЕУ, но полицијата ги спречи во намерата.

Magical Girl Lyrical Nanoha A's (Dub) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeHeaven arifureta anime heaven

AnimeDao: Lupin III: Angel Tactics anime episode Full online free at https://animedao.nl watch anime online

Website https://4anime.biz: Watch Gregory Horror Show: The Last Train (Dub) 4anime Episode 26 4anime website

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed