January 24, 2022 21:48
Македонија

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во телеграмата, дека никогаш повеќе нема да бидеме сведоци на ваков трагичен чин и нема да дочекаме ваков тажен ден.

На патниците кои успеаја да се спасат од оваа несреќа, им посакува брзо заздравување на физичката и на душевната болка.

– Длабоко сум трогнат од ужасната вест за неповратно изгубените човечки животи на наши сограѓани во автобуската несреќа во Бугарија. Тагата, горчината и беспомошноста се чувствува во сечиј поглед, во сечија душа и ум. Со мислите, со молитвите и со сето мое битие сум со семејствата на трагично загинатите, иако свесен дека во моментов, нема збор што може да ја утеши нивната болка, загуба и вечната празнина што ќе остане по загубата на драгите членови на семејството. Свесен за младите животи кои беа на прагот на нивната младост и имаа уште многу што да понудат на овој свет и да добијат во возврат од него, се вели во телеграмата за сочувство од претседателот на Собранието, Талат Џафери.

sites to watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub GoGoAnime JUJUTSU KAISEN

watch animes Bleach

gogoanime in GoGoAnime Dragon Ball Super (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia Season 2

dubbed anime One Piece