January 21, 2022 21:42
Македонија

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија.

– Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот „Струма” во Република Бугарија, каде што животот го загубија четириесет и шест патници, меѓу кои и деца. Сострадувајќи со болката на семејствата на постраданите, од Свое, како и од името на клирот и на верниот народ на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, искажуваме најискрено сочувство, молејќи се за спасение на душите на починатите, а на повредените им посакуваме побрзо закрепнување, наведува Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан во сочувството за настраданите во несреќата во Бугарија.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch animes Record of Ragnarok

dubbed anime Attack on Titan Final Season (Dub)

Bleach Episode 364

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 8

dubbed anime My Hero Academia Season 2 (Dub)