November 21, 2019 00:12
Балкан

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос изрази жалење за жртвите и изрази сочувство и поддршка до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики, а на повредените им посака побрзо закрепнување, јави дописничката на МИА од Атина.

Сочувство и жалење изразија и од Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот Твитер профил, при што се потенцира дека се во континуирана комуникација со амбасадите на земјите чии што државјани беа погодени во невремето.

Нови вести

СИРИЗА: Владата ги претвора островите во затвори за барателите на азил

Filip

НАТО ја прифаќа Програмата за реформи на БиХ што не го менува Акцискиот план за членство

Filip

Министерството за цивилна заштита на Грција побара за 15 дена да се испразнат нелегално окупираните објекти

Filip