August 3, 2020 14:27
Магазин

Софија Ричи се одмора од животот во ЛА на шопинг во Санта Барбара

Таа е модел, модна инфлуенсерка, и член на познато семејство.

Софија Ричи реши да направи мала пауза од животот во Лос Анџелес и замина на  релаксирано шопинг-патување во Санта Барбара во понеделникот.

Таа со себе го донесе својот бренд на сексипилна и шик селебрити-личност, кога беше забележана како разговара на телефон за време на шопинг во сончевата Санта Барбара, Калифорнија, на околу 144 километри од брегот од Лос Анџелес.

Сестрата на Никол Ричи и ќерка на Лајонел Ричи на себе имаше секојдневна, па дури и недостојна за неа облека –  искинати фармерки и краток дуксер.

Софија (21) носеше бејзбол капа со иста боја како и дуксерот, а русата коса слободно паѓаше околу лицето под неа. Носеше симпатични очила за сонце, и чанта од темна кожа.

Најубавиот елемент во изгледот на Ричи беа чевлите – црни кожни тобогани со златни детали.

Во текот на викендот, Софија се појави на Инстаграм во подеднакво шик вечерен изглед – во кожен блејзер на Александра Вонг – на вечера во Беверли Хилс со неколку пријатели.