October 13, 2019 16:54
Хроника

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Рано утрово во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото, Ј.В.(54) и Б.А.(32), двајцата од Кичево, кои биле пренесени во Медицински центар Кичево за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Кичево.

Нови вести

Во тешката сообраќајна несреќа кај Струмица загина 19-годишна девојка, возачот е во болница

Filip

Двајца словенци претепани на ,,Партизанска”

Filip

Кривична за стружанец кој без дозвола си изградил автокамп

Filip