March 2, 2021 14:08
Македонија

Сообраќајот умерен, снег на повисоките места и во реони на јужните и западните делови на земјата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Снег паѓа на Попова Шапка, во Битола, Охрид, Ресен, Железнец, Демир Капија и на планинските премини Ѓавато и Буково.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Од 15 ноември започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март годинава.

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 6 at Crunchyroll get crunchyroll premium free

My Hero Academia (Dub) (https://animeheaven.pro/m/YXqz) Episode 13 at AnimeHeaven animehaven