October 21, 2021 10:34
Македонија

Сообраќајот умерен, нема подолги задржувања на граничните премини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

AnimeKisa: Deadly Response anime episode 30 online free at https://animekisa.in watch anime dub

Sakura Trick (https://animetv.cc/m/xznQ) Episode 12

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Note: https://note.com/animefreakws/

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940