January 28, 2022 07:24
Македонија

Сообраќајот по наместа влажни коловози, на планинските превои има остатоци од кашест снег

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива непречено по наместа влажни коловози, со мали остатоци од кашест снег едонијапат”.

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патниот правец Тетово – Попова Шапка.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонијапат” апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Your Name. Episode Full

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 11

watch subbed anime Attack on Titan Final Season (Dub)

AniWatch Komi Can’t Communicate Episode 2

ani watch app Bleach (Dub)