March 2, 2021 07:49
Македонија

Сообраќајот по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони, информираат од ЈП Македонијапат.

Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, во Крива Паланка, Тетово, Гостивар, Дебар, Охрид, Струга, Кичево, Македонски Брод, Штип, Павлешници, Кочани, Смојмирово,  Демир Капија и на планинските премини Стража, Ѓавато и Буково.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат, како што информираат, се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Watch Hero Return Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/vK3Z/ep-4) at website https://kissanimeonline.com kiss kiss anime

Watch Attack on Titan Episode 16 (https://crunchyrollfree.com/m/aW/ep-16) at Crunchyroll crunchyroll 14 day free