Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Снег со слаб интензитет врне во Ѓавато, Крива Паланка и Попова Шапка

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, е затворен за сообраќај за сите видови на возила, од 15.11.2021 до 01.04.2022. Од охридска страна, сообраќајот ќе се одвива до месноста Корита.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english dubbed anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeDao Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

AnimeDao Bleach Episode 364

My Hero Academia (Dub) Episode 11

AnimeDao Black Clover (Dub) Episode 167