Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, е затворен за сообраќај за сите видови на возила, од 15.11.2021 до 01.04.2022. Од охридска страна, сообраќајот ќе се одвива до месноста Корита

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

free anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeDao To Your Eternity

Dragon Ball Super (Dub) Episode 122

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

sites to watch anime Death Note (Dub)