Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, е затворен за сообраќај за сите видови на возила, од 15.11.2021 до 01.04.2022. Од охридска страна, сообраќајот ќе се одвива до месноста Корита

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

anime streaming. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 148

ANIMEFLIX Death Note (Dub)

dubbed anime ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 Part 2

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

ANIMEFLIX Attack on Titan (Dub) Episode 20

tải go88