October 17, 2021 17:51
Хроника

Сообраќајна несреќа во Прилеп, 19-годишник е тешко повреден

На 21.09.2021 во 15.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од ул.„Марксова” и ул.„Панде Чесноска” во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.А.(19) од Прилеп и патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Ј.(44) од с.Житоше. Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Watch One Piece Movie 14: Stampede (Dub) Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch From Up on Poppy Hill (Dub) animepahe Episode Full anime online

Air Gear (Dub) Episode 25

Shigofumi: Letters from the Departed Episode 12

Cliqafriq: https://cliqafriq.com/animefreakws

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimelol