January 17, 2019 12:39
Хроника

Сообраќајка во скопско Бутел

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска” во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Туарег” со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9″ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(18) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.П.(48), сопатничка во возилото „Рено”. Таа била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза” – Скопје каде и била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Related posts

Напад на медицински лица во поликлиника Чаир

24news

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Бутел

24news

Фатени извршителите на четири разбојништва врз таксисти во Скопје

Ivona