January 17, 2019 12:32
Хроника

Сообраќајка во Битола

На 10.01.2019 година околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести ” и  ,,Минела Бабуковски” во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мицубиши” со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(36) од Крушево удрило во пешакот Х.Н (58) од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола, кад еи била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

Related posts

Референт во Влада дал девет СИМ картички на пријатели кои гага збореле за 30.000 евр

Igor

Му дошле на гости а он со палка ги претепал, бремена жена тешко повредена

24news

Тешко повреден велосипедист во Куманово

24info