July 21, 2019 03:01
Хроника

Сообраќајка во Аеродром: Со автомобил удрил моторџија па избегал

Кај кулите на Џеваир во населбата Аеродром се случи сообраќајна несреќа, откако автомобил од засега непозната марка дирекно удрил во мотоциклист по што избегал од местото на несреќата, дознава Курир.

Според очевидци, полицијата веднаш пристигнала и го бара возачот.

Повредениот моторџија бил пренесен во болница.

 

Нови вести

(ФОТО): Тепал куче со вила па го запалил со безин во Стојаково

Igor

Син го пронашол мртвиот татко во бунар

Valentina

Велешанец со ментални проблеми нападнал полицаец

Valentina