August 5, 2021 02:58
Скопје

Сообраќаен режим во центарот на Скопје поради противпожарна вежба

Ве известуваме дека на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје на 16.06.2021 (среда) со почеток од 19:00-21:00 часот Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со единици од Министерството за внатрешни работи ќе извршат презентација на противпожарна скала на ул.”11 Октомври”.

За таа цел затворени за сообраќај почнувајќи  18:00 часот до завршување на настанот ќе биде ул.11 Октомври на потег од бул.”Кочо Рацин” до ул.”Крушевска Република”.
СВР Скопје апелира до Граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Otogi Juushi Akazukin OVA (https://gogoanime.be/m/PD4d) Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch Somali and the Forest Spirit (Dub) Episode 12

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Katsugeki Touken Ranbu Episode 13

KissAnime Player: https://player.me/kissanimemx/about