November 30, 2020 21:28
Спорт

Сон добива нов договор со подобрени услови

Тотенхем наскоро ќе започне преговори со агентот на Сон за нов договор откако крилниот напаѓач повторно го привлече вниманието на големите европски клубови со играта на стартот од оваа сезона.

Сон во моментов заработува 150 000 фунти неделно а според новиот договор ќе добие покажување од најмалку 75 000 фунти неделно.

Мурињо побарал од Леви брзи преговори и четиригодишен договор за 28 годишнио Сон.

Најавено е дека наскоро ќе бидат започнати преговори и со Орие и со Ламела.