November 30, 2021 09:26
Македонија

Сончево со утринска магла по одделни котлини и речни долини

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена, а кон крајот на денот со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, поизразен во западните делови. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 9, а максималната ќе достигне од 17 до 23 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 19 степени.

И утре ќе се задржи релативно топло време, по котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Во попладневните часови ќе има повремен дожд претежно во северните делови, а слаб локален дожд ќе има и во недела претпладне. За време на викендот ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, а дневната температура од недела ќе биде пониска.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Watch Love Position Halley Densetsu Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Mr. Tonegawa: Middle Management Blues animeflix Episode 24 animeflix reddit

Website https://animepahe.cc: Watch Hello Jadoo animepahe Episode 40 kissanime

AnimeKisa: Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time anime episode Full online free at https://animekisa.in anime websites