Македонија

Сончево со температура до 15 степени, утре дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Утре под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела и во првите денови од следната седмица на места ќе го надминат 20-от степен.

Нови вести

СДСМ: По хаосот што го оставија ВМРО-ДПМНЕ немаат кредибилитет да зборуваат за препораките од УНЕСКО

Daniela

Столтенберг и Северноатлантскиот совет на НАТО доаѓаат во Скопје

Daniela

Џафери во Ватикан на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“

Igor