June 23, 2021 06:42
Македонија

Сончево со слаб до умерен југоисточен ветер

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 24 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. Во среда претежно во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд и грмежи.

AniWatch aniwatch.me: The Promised Neverland Season 2 (https://aniwatch.pro/m/zd0k) Episode 11

AnimeTV anime tv all free anime for you: Boruto: Naruto Next Generations Episode 197