September 20, 2021 23:25
Македонија

Сончево со мала облачност, температури до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 33 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица, кога на места ќе го достигнат 40-от степен.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Fighting Foodons (Dub) animetv Episode 26 top anime tv

Watch anime online for free at AnimeHeaven watch anime

GoGoAnime: Scissor Seven anime episode 10 online free at https://gogoanime.be gogoanime 10

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimebe/3586508/savethedate/

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimebe