September 20, 2021 22:49
Македонија

Сончево со мала до умерена облачност и северен ветер

 Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Максималната температура ќе се движи од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје и околинта ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе остигне до 32 степена.

Во наредните денови следува период на стабилно време. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат.

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Mysteria Friends Episode 10

Website https://animetv.cc: Watch Gall Force 2: Destruction animetv Episode Full anime tv google play

Watch Mahou Shoujo? Naria Girls Episode 12

Play: https://www.play.fm/kissanimemx

Instagram: https://www.instagram.com/gogoanimebe/