December 9, 2019 02:49
Македонија

Сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната 12 до 21 степен.

Во Скопје слично време со температура до 18 степени.

Викендов ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на утринска магла по котлините.

Нови вести

Ветеринарната комора апелира да се искористат бенефициите за бесплатно чипирање на домашните миленици

zane

Пендаровски: Во очи влезот на НАТО може да очекуваме политичка пропаганда и „фејк њуз”

zane

Магла на патот Страцин – Крива Паланка и во Кичево

zane