Македонија

Сончево и топло со слаб северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд. Значителна промена на временската состојба се очекува од четврток, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд, а дневната температура дополнително ќе опадне за уште 5-7 степени.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

DARLING in the FRANXX (Dub)

My Hero Academia Season 3 (Dub)

Attack on Titan

tải go88