February 16, 2019 17:12
Македонија

Сончево и топло, до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината на ветерот да достигнува до околу 40 километри на час. Утринската температура ќе се движи од еден до седум степени, а дневната од 17 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура од шест до 25 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат бидат малку постудени, а дневните температури без позначителни промени.

Од среда се очекува постепен постепен пад на температурата на воздухот.

Related posts

Завршни зборови на судењето за нападот врз Села

24news

Зоран Ставрески нарачал инспекција за фирма која им свртела грб

24news

Поради расчистување на снегот затворен патот Велес-Скопје

Filip