October 20, 2021 14:37
Македонија

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени,  а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 33 степени.

Од утре ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Shan He Jian Xin anime episode 16 online free at https://4anime.biz tower of god 4anime

Douluo Dalu: Jingying Sai (https://gogoanime.be/m/DYxA) Episode 52

AnimeDao: Blassreiter (Dub) anime episode 24 online free at https://animedao.nl animedao reddit

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animeflixnl

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx