Македонија

Сончево и студено време, со многу ниски утрински температури

Времето денеска во западните делови ќе биде сончево, а во останатите умерено до значително облачно време и студено. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието попладне повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од -2 до 7 степени.

Во Скопје умерено до значително облачно и студено со слаб до умерен, попладне повремено засилен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне 3 степени.

Во следните два дена ќе се задржи стабилно и суво време со пораст на утринските и дневните температури. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено изразен в сабота. В петок кон крајот на денот и во деновите од викендот ќе има повремени слаби локални врнежи од снег.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations Episode 229

watch anime free AnimeFreak Horimiya

watch anime free AnimeFreak Attack on Titan Season 3 (Dub)