June 26, 2022 07:09
Македонија

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло со краткотрајна нестабилност кон крајот на денот во југозападните делови. Утринските температури ќе се движат од 6 до 12 степени, а дневните од 21 до 31 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град, информираат од УХМР.

phần mềm hack tài xỉu go88 quên tên đăng nhập go88 go88 live

SUNWIN cổng game Đánh bài Nổ hũ Siêu Đỉnh tải sunwin vip go88 sunwin