September 25, 2021 05:00
Македонија

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

Времето денеска во државава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи, минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува  9.

Во Скопје, сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне 39 степени.

Под влијание на топла воздушна маса од југ времето во следните денови ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде од среда до недела кога наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надминува и 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

La storia della Arcana Famiglia (Dub) (https://twistmoe.net/m/6vpY) Episode 12

AnimeKisa: Dr. Slump: Arale-chan Specials anime episode 2 online free at https://animekisa.in watch anime free

Website https://animeheaven.pro: Watch Noein: to your other self (Dub) animeheaven Episode 24 anime in heaven

Radiant (https://animeflix.nl/m/b4yO) Episode 21

Snupps: https://www.snupps.com/animefreakws

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx