December 14, 2019 14:10
Македонија

Сончево и ветровито со температура до 21 степен, утрово под нулата во Берово

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 16 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

Во Берово изутрина во седум часот температурата изнесувала еден степен под нулата, а во Маврово нула степени. Еден степен е регистриран во Лазарополе, два во Битола, три во Дебар, Скопје-Петровец, Крива Паланка, Тетово и Демир Капија, четири во Охрид, Претор, Прилеп, Струмица, Крушево и Куманово. Пет степени изнесувала температурата во Скопје-Зајчев Рид и Штип, гевгелија  шест, Виница осум , а во Дојран десет, покажуваат мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи.

Изминатата ноќ времето беше претежно ведро, со слаб ветер од јужен правец. Во Струмица има појава на магла.

 

Нови вести

МВР работи на расчистување на случајот со пукањето во Палас, Спасовски бара поголема одговорност од обвинителството

Valentina

Собраниската служба се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

Valentina

ВМРО-ДПМНЕ:Додека Заеви и Леови возат луксузни автомобили работниците во нивните фабрики земаат минимални плати

Valentina