January 16, 2022 20:14
Македонија

Сончево време со температура до 7 степени

Времето утрово е студено, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. Во одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до -2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне 7 степени.

В петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а за време на викендот во поголем дел од земјава ќе биде суво. Врнежи на повеќе места повторно ќе има од понеделник. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе преминуваат во снег.

anime streaming. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

SK8 the Infinity (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch anime online Naruto (Dub)

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 4

Attack on Titan Season 3