October 25, 2021 18:05
Македонија

Сончево време со температура до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од кумановско до штипско краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степена.

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 32 степен.

Во наредните денови следува период на значително топло време за овој период од годината. Кон крајот на работната недела ќе се зголемат условите за појава на нестабилност и пороен дожд проследен со засилен ветер.

Watch The New Prince of Tennis: Hyoutei vs. Rikkai - Game of Future (Dub) Episode 2

Website https://animeheaven.pro: Watch The Irregular at Magic High School animeheaven Episode 26 anime heaven au

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimebe

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box