Македонија

Сончево време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје сончево и релативно топло, со температура до 26 степени, информира УХМР.

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

free anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 8

gogoanimehub GoGoAnime Naruto: Shippuden

anime gogo GoGoAnime My Hero Academia Season 4

Komi Can’t Communicate

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 13

tải go88