June 26, 2022 04:15
Македонија

Сончево време со температура до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 28 степени, информираа од УХМР.

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 27 степени.

GO88 - Link tải GO88 Club APK/ IOS cho Android

sunwin đăng nhập sunwin game đổi thưởng trực tuyến sunwin của ai