October 26, 2021 14:17
Македонија

Сончево време со температура до 28 степени

Времето утрово е студено, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната ќе достигне од 22 до 28 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Website https://animeflv.uk: Watch Ladius animeflv Episode Full anime to watch

4Anime: THE [email protected] anime episode 25 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation anime

Website https://animeflix.nl: Watch Dream Hunter Rem animeflix Episode 3 animes online

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Lamchame: https://www.lamchame.com/forum/members/animefreakws.1004577/

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/