August 20, 2022 00:54
Македонија

Сончево време со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло.Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 10, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 27 степени.