September 25, 2021 02:35
Спорт

Солскјер во одбрана на Лингард чија грешка доведе до пораз на Манчестер јунајтед кај Јанг Бојс

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, застана во одбрана на играчот од средниот ред на „Црвените ѓаволи”, Џеси Лингард, чија грешка резултираше со пораз од Јанг Бојс со 1:2 во натпреварот од 1. коло од групната Лига на шампиони.

– Ниту еден фудбалер не сака да греши, но тоа е дел од играта. Ќе учиме од ова, Џеси ќе учи од ова. Ќе се снајде и ќе биде подготвен до недела, кога играме со Вест Хем во Премиер лигата, го цитира Би-би-си, Солскјер.

Во петтата минута од судиското надополнување на натпреварот против Јанг Бојс одигран вчеравечер, при резултат 1:1, Лингард имаше неуспешно додавање пред својот гол, а неговата грешка ја искористи напаѓачот на швајцарскиот тим Џордан Сибачо, кој го совлада голманот на Јунајтед, Давид де Хеа.

Website https://animebee.to: Watch Top wo Nerae! & Top wo Nerae 2! Gattai Movie!! animebee Episode 2 watch anime online

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://animeheaven.pro: Watch Uchi no Ko no Tame naraba, Ore wa Moshikashitara Maou mo Taoseru kamo Shirenai. (Dub) animeheaven Episode 12 anime heavene

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1314594/gogoanimelol

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/gogoanimelol