February 23, 2019 08:29
Живот

Солени топчиња со чајна

СОСТОЈКИ:

200 гр фета сирење

100 гр кисели краставички

50 гр чајна

50 гр печен сусам

50-100 гр семки за облукување на топчињата (сусам, сончоглед…)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сирењето изгмечете го. Додајте ги останатите состојки (краставичките и чајната ситно исечкајте ги.) Соединете ги сите состојки.

Оставете ја смесата да отстои половина час во фрижидер па обликувајте топчиња.

Related posts

Брат и сестра се осудени на смрт поради инсомнија

24news

ЖЕНИ ВНИМАВАЈТЕ: Ова го правите на секое туширање, а поради истото можете да добиете рак!

24news

Гледаше во очите на кучето кое беше на умирање,по 5 секунди се случи нешто неверојатно!

24news