February 17, 2019 11:20
Спорт

Солари: Можеме да ја освоиме Лигата на шампионите четврти пат по ред

Сантијаго Солари е сигурен дека предводениот од него Реал Мадрид може да ја освои Лигата на Шампионите по четврти пат по ред.

„Белите” триумфираа во најсилниот клубски турнир во светот во последните три сезони, а сега повторно имаат амбиции за нов успех.

– Фудбалот не тера да сонуваме. Играме на највисоко ниво – тоа е сон, но понекогаш соништа не се остваруваат. Многу често фудбалот те тера да почнеш одново. Не е невозможно Реал Мадрид да ја освои Лигата на Шампионите четврти пат по ред, изјави Аргентинецот за весникот „Марка”.

Во осминафиналето на турнирот „белите” ќе играат против Ајакс. Првата средба е на 13 февруари во Амстердам, а Реваншот е на 5 март во Мадрид.

Related posts

Линдзи Вон се враќа на скијачките патеки

Igor

Заев: Силно го поддржуваме спортот, затоа што спортистите се пример на сите нас

Ivona

АО: Надал лесно против Дакворт, Монфилс го декласира Џумхур

24info