January 25, 2022 05:43
Македонија

Советодавниот совет за национална безбедност на Бугарија ќе расправа за Северна Македонија

Претседателот на Бугарија Румен Радев за денеска свика состанок на Советодавниот совет за национална безбедност.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, темата е „Интеграција на Западен Балкан во ЕУ. Улогата на Бугарија во проширувањето на ЕУ и во процесот на стабилизација и асоцијација: Република Северна Македонија и Албанија”.

На него ќе учествуваат лидерите на сите парламентарни партии и коалиции во 47. Народно собрание на Бугарија, неговиот претседавач Никола Минчев, како и потпретседателката на државата Илијана Јотова.

free anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 16

ANIMEFLIX Tokyo Ghoul Episode 12

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5

watch animes Boruto: Naruto Next Generations

Black Clover